Müzik

Spotify PlayStation’a daha iyi bir müzik deneyimi getiriyor

Spotify_Playstation

Sony, yeni kabul edilebilecek ancak bu kısa sürede pek de başarı elde edemeyen servisi Music Unlimited’ı kapatıyor. Ancak bu kötü haber değil aksine müjdeli bir haber. Çünkü Spotify, PlayStation’a geliyor.

Taylor Swift onu tablo hırsızlığıyla karıştırıyor, Thom Yorke hakkında argo sözler söylüyor olabilir. Ama Spotify yine de yayılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar PC, akıllı telefon ve tabletlerde oldukça popüler olan servis, bundan böyle PlayStation kullanıcılarına da hizmet verecek.

Sony, yeni müzik servisinin adını PlayStation Music olarak duyurdu. Ancak altyapının Spotify tarafından sağlanacağı da açıkça duyuruldu. Hiç şüphesiz Sony, Spotify’ın popülaritesini de kullanmak istiyor. Ancak bu servisi direkt olarak ‘PlayStation için Spotify’ adını vermemelerinin başka bir sebebi daha var. İki şirket gelecekte PlayStation Network kullanıcılara özel servisler geliştirmeyi hedefliyor. Ancak bunların ne tür yenilikler sunacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

PlayStation Netwok kullanıcıları Spotify’a PSN hesaplarıyla giriş yapabilecek yine bu hesapları üzerinden ücretli paketleri satın alabilecek.

PlayStation Music öncelikle PS4, PS3 ve Xperia akıllı telefon – tabletlere gelecek. Gelecekte web ve PC versiyonları da planlanıyor. 41 ülkede yayına girecek olan servis için Türkiye’nin adı listede yer alıyor. Ancak öncelikle sonbahar aylarına kadar beklemek gerekecek çünkü Sony servisin bu dönemde yayına gireceğini duyurdu.

Hemen belirtelim; bu servis sayesinde oyun oynarken de Spotify şarkılarınızı arka planda çalabileceksiniz.

Sony, 1200 dolara portatif müzik çalar üreten bir marka olsa da zaman zaman iyi hamleler yapmayı da başarıyor.

 

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.