Sinema

Star Wars VIII 2017’de gelecek ama 2016’da bir Star Wars filmi daha var

Star_Wars_Disney

Not: Disney ve George Lucas’ın Star Wars’un hakları konusunda anlaşmaya varışını temsil eden favori görselimiz. Her Star Wars haberimizde bu görseli kullanmaktan kendimizi alamıyoruz.

Star Wars serisinin 8. filmi için çıkış tarihi ve kadronun bir bölümü resmi olarak açıklandı. Disney ayrıca 2016 yılında seriden ayrı bir Star Wars filminin daha geleceğini duyurdu.

Star Wars serisinin devamı olan The Force Awakens ile bu yılın sonlarında 18 Aralık 2015’te vizyona girecek. Henüz bu bölüm ile buluşmamıza aylar olmasına rağmen Disney iki yeni Star Wars filmi üzerinde çalışıyor. Star Wars’un haklarını elinde bulunduran Disney tarafından bugün yapılan resmi açıklamaya göre serinin 8. filmi (henüz bir ismi yok) 26 Mayıs 2017’de vizyona girecek. Bu ilk Star Wars filminden tam 40 yıl sonra demek (ilk film 25 Mayıs 1977’de yayınlanmıştı).

The Force Awakens’ın ardından Star Wars VIII için 1 yıldan fazla süre beklemek gerecek. Ancak Disney bu boşluğu da doldurmaya karar vermiş ve 2016 yılı için ayrı bir hikayeyi işleyecek olan Rogue One’ı hazırlamaya başlıyorlar. Filmin çekimlerine bu yaz aylarında başlanacağı açıklandı. Senaryosu hakkında bir açıklama gelmedi ancak filmin yeni Star Wars üçlemesinden farklı, paralel bir hikayeyi anlatacağı duyuruldu. Tıpkı Clone Wars’ta olduğu gibi.

Felicity Jones

Felicity Jones

Rogue One için yönetmen koltuğuna son olarak Godzilla’nın yönetmenliğini yapan Gareth Edwards oturacak. Film için açıklanan ilk oyuncu ise Felicity Jones oldu.

Star Wars VIII’in yönetmen ve senaristi ise Rian Johnson olarak açıklandı. Aslında Johnson’ın Star Wars serisi üzerinde çalışacağı uzun zamandır söyleniyordu ancak ilk kez resmi olarak duyurulmuş oldu. Star Wars VII’nin yönetmeni olan J.J. Abrams ise yeni bölümde prodüktör olarak yer alacak.

rian_johnson

Rian Johnson

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.