Sosyal Medya

Stephen Hawking Facebook’a katıldı

Stephen Hawking

Çağımızın en büyük dahilerinden Stephen Hawking, garip bir şekilde hayatlarımızın odağı olmayı başaran ve gerçeklik anlayışımızı genişleten bir şeyi keşfediyor: Facebook.

Geçtiğimiz cuma günü Facebook’a üye olan Stephen Hawking’in ilk durum güncellemesi şu şekilde oldu: “Her zaman evreni var edenin ne olduğunu merak ettim. Zaman ve uzay sonsuza kadar gizem olarak kalabilir fakat bu benim uğraşımı durdurmadı”. Ünlü İngiliz fizikçi şu şekilde devam etti,  “Birbirimizle bağlantımız son derece arttı ve şimdi ben de bu şansa sahibim. Bu macerayı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Meraklı olun, ben sonsuza kadar öyle olacağım.”

Stephen Hawking bir süredir Facebook’ta fakat paylaşım yapmaya geçtiğimiz cuma günü başladı. ALS hastası Hawking, Ice Bucket Challange akımını kaçırmış olsa da, bu yılın başında çektiği Ice Bucket Challane videosunu Facebook hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Gel gelelim, videoda Hawking yok. Fizikçi bunun sebebini şu şekilde anlatıyor: “Geçtiğimiz yıl zatürree geçirdim ve bir kova soğuk suyu başımdan aşağı dökmem pek akıllıca olmazdı. Fakat çocuklarım Robert, Lucy ve Tim meydan okumayı benim adıma görmek için gönüllü oldular.”

Hawking’in Facebook sayfası an itibarıyla 1.435.122 kişi tarafından takip ediliyor ve bu sayı sürekli olarak artıyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.