Televizyon

Stranger Things’in üçüncü sezonu ne zaman gelecek?

Geçtiğimiz haftalarda Stranger Things’in 3. sezonu için yeni bir sözleşme imzalandığı açıklanmıştı. Böylece 3. sezonun gelişi resmileşmiş oldu. Fakat 3. sezon malesef 3. yılda gelmeyecek gibi görünüyor.

Dizi izleyenler sezon bitişlerini pek sevmez. Ancak yeni sezonu beklemenin heyecanı da ayrı bir yere sahiptir. Fakat bu durum yeni yılla birlikte yeni bölümlerin geleceğini bildiğinizde işe yarıyor. Stranger Things’de olduğu gibi bir belirsizlik durumu daha çok hüzüne yol açıyor. 

2016’da ilk sezonunda büyük bir çıkış yakalayan Stranger Things, sezon bitmeden ikinci sezona hazırlanmaya başlamıştı. Bu sayede 2017’de ikinci sezon izleyicilerle buluşabildi. Fakat 3. sezon için pek de aceleci davranılmadı ve hazırlıklara yeni başlandı. Dolayısıyla 3. sezonun 2018’e yetişmesi zor görünüyor.

Dizinin önemli karakterlerinden Jim Hopper’ı canlandıran aktör David Harbour, verdiği bir röportajda Duffer kardeşlerin yeni senaryoyu yazmakla meşgul olduğunu söyledi. İyi bir senaryo için çok yoğun bir çalışma yapıldığını söyleyen Harbour, bu sebeple nisan ayından önce senaryo aşamasının tamamlanmasının zor olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla yeni sezonun çekimlerine 2018’in ilk yarısında başlanması da pek mümkün görünmüyor. Bu da dizinin 2019’un başına sarkma ihtimalini artırıyor.

Elbette yeni senaryo ile ilgili de çekinceler mevcut. İlk sezondaki başarının ardından ikinci sezonun hikayesi biraz eleştirilmişti. İlk iki sezonu da iyi sonla bitiren Duffer kardeşlerin üçüncü sezonda hikayeyi nereden ve nasıl devam ettireceği merak konusu. 

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler