Gezi / YemekYaşam

Tektekçi’nin Yeni Barı Beyoğlu’nda Açıldı

tekteçi yeni bar

Farklı konseptiyle kısa sürede Türkiye’nin tanınmış markalarından biri haline gelen Tektekçi, Beyoğlu’nda üçüncü barını açtı. Dün (25 Eylül 2013) tarihinde gerçekleştirilen açılış partisine 2f Magazine ekibi olarak bizler de davetliydik.

Türkiye’nin tam teşekküllü ilk ve tek shot barı Tektekçi, yeni şubeler açmaya devam ediyor. İstanbul Beyoğlu’nda ilk barını açarak kısa sürede ün yapan Tektekçi, ardından İzmir Alaçatı’da konseptini yaz eğlencesine de başarıyla uyarlamıştı. 2012’nin sonunda Ankara ve Bebek’te açılan yeni barlarla birlikte de Tektekçi yayılımı devam etti. Şimdi Tektekçi yeniden doğduğu yer olan Beyoğlu’nda yeni bir şube ile daha fazla shot’çıyı buluşturmayı hedefliyor.

Diğer Tektekçi’lerle aynı sokağa açılan yeni bar, İstiklal Caddesi’nde The House Cafe’nin sokağında yer alıyor. Sokağın hemen köşesinde olduğu için farketmek zor değil. Aynı yerde üçüncü barı açmalarının sebebi ise müşterilere daha ferah bir alan sunmak. Yeni Tektekçi, çok daha geniş bir alana sahip ve içeride L şeklinde iki bar var. Böylece hem daha fazla kişiye shot sağlayabilecekler hem de içeride dans etmek için daha geniş bir alan olacak. İç mekanda cam kenarında oturma alanları bulunurken orta bölümde bar masaları bulunuyor.

tekteçi yeni bar-

Mimari tasarımı Tuba İmik’in üstlendiği yeni Tektekçi, dekorasyonunda kullanılan doğal taşlar, brüt beton ve renkli ahşap malzemelerin yanı sıra Tektekçi ruhunu yansıtan renkli, altıgen bistroları ve aydınlatmasıyla dikkat çekiyor.

Açılış partisi oldukça kalabalıktı. Böylece mekanın tam kapasite olduğunda nasıl bir ambiyans oluşacağını ilk günden görmüş olduk; keyifli oluyor 🙂 Tektekçi’nin menüsü zaten efsaneydi, orada bir değişiklik yok. Tatlı, Acı, Ekşi, Sert, Tatlı Ekşi, Tatlı Sert, Klasikler, Dümdüzler, Osmanlı Şerbetleri, Tektekçi Yapımı Votkalar, Alkolsüzler ve Frozen ile birlikte liste dolup taşıyor. Shot’ların sayısı 100’ün üzerinde. Tüm içkilerin sunumu da oldukça güzel. ”Eşantiyon” bardaklar değil Tektekçi’nin kendi bardakları kullanılıyor. Bira vs gibi içecekler de süt şişesine benzeyen farklı bardaklarda geliyor. Dolayısıyla hem mekanın dekorasyonunda hem de sunumda detaylara gösterilen özeni gerçekten takdir etmek lazım.

Beyoğlu’nun favori mekanlarından biri olacağına inandığımız yeni Tektekçi’yi görüp denemekte fayda var. Daha önce Tektekçi’ye gittiyseniz bile yeni mekanı bir görün. Bu arada Tektekçi’nin köprünün diğer tarafına da geçmesini bekliyoruz artık. Anadolu yakasında da bir şube açmanın vakti geldi.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.