İş Dünyası

The Pitcher’ın 17 Yaşındaki Birincisi Yatırım Aldı!

e-sport-akademi-the-pitcher

The Pitcher 2017’de yüzlerce girişimi geride bırakarak birinciliği göğüsleyen e-sport akademi, 1 milyon TL değerlemeyle üçüncü yatırımını aldı.

17 yaşındaki genç girişimci Sina Berik tarafından kurulan e-sport akademi’nin son yatırımı 1 milyon TL değerlemeyle seri tohum yatırımcısı Abdullah Özgün tarafından gerçekleştirildi.

Girişim ilk yatırımını oyun yazarı OYUNDER’in Kurucu Başkanı Tansu Kendirli’den, ikinci yatırımını ise Volkan Sel’den almıştı. Kendirli yeni yatırımın imza töreninde de hazır bulundu.

e-sport akademi Türkiye’deki oyun dünyasını bir adım ileriye taşımak için yapılmış bir platform. Türkiye’deki profesyonel e-sporcuların yeni başlayan oyunculara çevrimiçi olarak özel ders vermesini sağlıyor. Böylece yeni oyuncular kendini geliştirirken, profesyonel oyuncular da yeni gelir kaynağı elde ediyorlar.

Bu yıl 15 Nisan tarihinde Insprad tarafından ikinci kez düzenlenen The Pitcher, dünyanın dört bir yanından iddialı girişimleri, yatırımcıları, basın mensuplarını ve yerli ekosistemin en önemli isimlerini bir araya getirdi.

Yatırımcıların oylarıyla en iyi olmaya değer görülen girişimler ise e-sport akademi, Dubai merkezli sağlık girişimi HeyDoc! ve akıllı kira platformu Kiraplus şeklinde sıralandı.

“The Pitcher’da birinci olmamız tabii ki bizi keyiflendirdi. İlk defa bu kadar büyük bir kitleye sunum yapma fırsatı yakaladım, benim için harika bir tecrübeydi.” diyen Sina Berik, girişimciliğe atılma öyküsünü ise şöyle özetledi: “Girişimcilik ortaokuldan beri ilgilendiğim bir konu. Bir şeyleri değiştirebileceğimi biliyordum ve bu fırsatı değerlendirmek istiyordum.”

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler