Teknoloji

Tinder’dan Türkiye’de iş yapmayacak yeni özellik; ilk mesajı kızlar atsın!


Türkiye’de işe yarayıp yaramadığı bile efsane haline gelen Tinder kendinden soğutacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özelliğe göre kadın kullanıcılar artık ilk mesajı erkeklerin gönderip göndermemesine karar verebilecek.

Söz konusu özelliğin, kadın kullanıcıların Tinder deneyimini iyileştirmesi bekleniyor. Tinder’ın da sahibi olan Match Group yöneticisi Mandy Ginsberg, konuyu şöyle özetliyor: “Kadınlar konuşmayı başlatmak için üzerlerinde baskı hissetmek istemiyorlar, ama konuşmak istiyorlarsa, bu çok güzel. İnsanlara bir seçenek vermekle, ne yapacaklarını söylemek arasında çok fark var. Her zaman kadınların ne istediğini dinlemeli ve ihtiyaçlarına göre hareket etmeliyiz.

Şimdi kadının sağa çektiğiyle eşleştiği bir ortamda mantıklı bir uygulama olarak görünüyor. Üstelik gerçek hayatta iki cümleyi bir araya getiremeyen tiplerin sanal ortamda nasıl coştuğunu görüyoruz. Tacizin de ötesinde kadın aldığı yüzlerce mesajın hangisini dikkate alacak, hangi birine cevap verecek derken işin içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Sen de uygulama çalışmıyor diye hayıflanıyorsun. (Merak etme çalışıyor. Yani duyuyoruz.)

Ancak bizde durum biraz farklı. Kadınlarımız bu ortamlarda zaten ilk mesajı erkek atsın, atmakla kalmasın yaratıcı da olsun, beni etkileyebilsin şımarıklığında olduğu için bu özellik bizde ne kadar işe yarar muamma.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler