ModaYaşam

Tommy Hilfiger’ın ilk güneş panelli montu

tommy-hilfiger-solar-panel-jacket-1

Giyim markası Tommy Hilfiger, güneş panelleriyle donatılmış yeni montunu satışa sundu. Güneş panelleri sayesinde içerisindeki dahili bataryayı şarj edebilen mont, bu sayede akıllı telefon ve tabletlere ekstra şarj desteği sağlayabiliyor.

Tommy Hilfiger dendiğinde akla genellikle şık kazaklar, kot pantolonlar ve zarif montlar gelir. Ancak gün geçtikçe yükselmeye devam eden giyilebilir teknoloji trendine Tommy Hilfiger da kayıtsız kalamamış. Markanın yeni montu, giyilebilir teknolojiden nasibini alan ilk ürünü olarak dikkat çekiyor.

Solar Panel Jacket isimli ürünün üst kısmı su geçirmez bir malzeme ile kaplanmış. Bu bölümün üzerinde, sırt yüzeyinde ise esnek güneş panelleri bulunuyor. Bu paneller, güneşten gelen enerjiyi elektriğe dönüştürüyor ve montun cebinde bulunan özel bataryayı şarj ediyor. Bataryanın bir akıllı telefonu 4 kez şarj edebilecek kapasitesiye sahip olduğu belirtilmiş. İki USB kablosu girişi sayesinde aynı anda iki cihazı şarj edebiliyor.

tommy-hilfiger-solar-panel-jacket-4

Alt bölümde ise yünlü ve desenli bir kumaş kullanılmış.

Batarya gerektiğinde ağırlıktan kurtulmak için çıkartılabiliyor. Yani lazım olmayacağını düşünürseniz evde bırakabilirsiniz. Güneş panellerinin bataryayı ne kadar sürece şarj ettiği ise belirtilmemiş. Zira bu montu genellikle havanın kapalı olduğu günlerde giyeceğimizi düşünürsek güneş ışınlarından çok verimli şekilde faydalanmak mümkün olmayabiliyor.

Tommy Hilfiger montun fiyatını 599 dolar olarak açıklamış. Ancak bu yüksek fiyatın tümü Tommy Hilfiger için değil. Marka satılan monttan elde ettiği gelirin yarısını Fresh Air Fund isimli bir oluşuma bağışlayacak.

tommy-hilfiger-solar-panel-jacket

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.