Tasarım

Tükürdüğünü yalayan Swatch ilk akıllı saatini yapıyor

swatch

Dünyanın en ünlü saat üreticilerinden İsviçreli Swatch, daha önce birçok kez gelip geçici bir akım olduğunu ve yapmaya tenezzül etmeyeceklerini açıkladığı akıllı saatlere dair fikrini değiştirdi. 

Swatch CEO’su Nick Hayek, ilk akıllı saatlerini önümüzdeki üç ay içerisinde satışa sunacaklarını açıkladı. Şarj edilmeye gerek duymadan interenete bağlanabilecek olan saat ile mobil ödemeler gerçekleştirilebilecek ve cihaz Android ile Windows işletim sistemli cihazlarla birlikte çalışabilecek.

İsviçreli saat üreticisinin bu hamlesi büyük bir sürpriz oldu. Daha Hayek’in yakın geçmişte akıllı saatlerin ne gereksiz cihazlar olduğuna dair açıklamaları kulaklarımızdan silinmedi bile. Görünüşe göre yönetim kurulu Hayek ile aynı fikirde değildi. Bloomberg’e yeni akıllı saatlerini överken Hayek’in suratının kıpkırmızı olduğunu tahmin edebiliyoruz.

Ne yalan söyleyelim, Swatch’un burnunun kaf dağından inmesine ve akıllı saat yapmaya karar vermesine sevindik doğrusu. 30 yıllık tecrübesi ve kendine has tasarım dokuşu ile Samsung, Sony, Qualcomm, Pebble, ASUS ve Apple gibi üreticilerin akıllı saatlerine gerçek bir rakip çıkartacağından eminiz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.