Teknoloji

Bu yıl satışa çıkacak tüm Philips TV’ler Android’li olacak

philips tv android

Philips akıllı TV’ler ve tüm Philips 4K TV’ler de dahil olmak üzere, 2015 Philips TV yelpazesinin tamamı Android işletim sistemiyle çalışacak.

Avrupa’nin ilk Android işletim sistemli televizyonlarını pazara sunan TP Vision, geçen yıldan bu yana Android işletim sisteminin Philips TV’lere entegre edilmesi konusunda yoğun faaliyet gösteriyor. Bunun son adımı ise bu yıl atılacak ve tüm Philips TV’ler Android Lollipop ile çalışacak.

Android Lollipop, TV platformuna tamamen entegre oluyor ve Android TV uygulamalarını büyük ekrana taşıyor. Tüm platformlar için tek bir yazılım geliştirme kitine (SDK) sahip olunması sayesinde geliştiriciler bu zengin TV deneyimine ciddi bir erişime sahip olacaklar. TP Vision Smart TV Bölümü Başkanı Albert Mombarg, “Android’in büyük hızla büyüyen ekosisteminin öncü bir üyesi olmanın getirdiği avantajdan yararlanmak istiyoruz. Bu, uygulamalarını artık aralarında TV’lerin de bulunduğu farklı cihaz tiplerine kolaylıkla uyarlayabilecek büyük bir geliştirici tabanını cezbediyor.” dedi.

Android’li Philips TV’ler ile Google Play Store ve Philips Smart TV platformunun aralarında video-on-demand ve catch up TV servisi gibi özelliklerinin olduğu seçeneklere doğrudan erişim sağlanıyor. Buna ek olarak, Android ile çalışan tüm Philips Smart TV’ler OnLive gibi çevrimiçi oyun hizmetlerine de erişim sunuyor.

TP Vision CCO’su Nico Vernieuwe ise Ambilight’a dikkat çekiyor: “Kusursuz görüntü kalitesi, eşsiz Ambilight aydınlatma teknolojimiz, harika tasarım ve Android TV’nin gücünü FHD ve UHD ile birleştirerek Philips TV müşterilerimiz için gerçekten sofistike bir TV sunumunu bir araya getiriyoruz” dedi.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler