Teknoloji

Turkcell Biletix İşbirliğiyle Kağıt Bilet Devri Kapanıyor

Biletix_biletim_cepte

Turkcell, bugün düzenlediği lansman ile ”Biletim Cepte” hizmetini duyurdu. Biletix işbirliğiyle birlikte hayata geçirilen proje, kağıt bilet ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Artık bilet yerine SMS bilgileri kullanmak mümkün.

Daha önce mobil bilet uygulamasını birkaç pilot projede deneyen Turkcell, Biletix ile birlikte sürekli hizmet vermeye başlıyor. Bugün duyurulan ”Biletim Cepte” hizmeti, artık Biletix üzerinden alınan tüm biletlerin SMS halinde kullanılabilmesini sağlayacak.

Bu hizmetten faydalanmak için herhangi bir uygulama indirmeye gerek yok. Sistem, tüm cep telefonlarıyla uyumlu olabilmesi adına SMS üzerinden çalışıyor. Dolayısıyla SMS alabilen tüm telefonlarla bu hizmetten faydalanılabiliyor.

Biletinizi SMS olarak almak için Biletix hesabınıza girdikten sonra ”Biletim Cepte” seçeneğini seçmek yeterli oluyor. Buraya telefon numaranızı yazdığınızda bilet bilgileriniz SMS olarak cep telefonunuza geliyor ve buradaki bilgilerle konsere giriş yapabiliyorsunuz. Eğer birden fazla bilet aldıysanız, arkadaşlarınıza da SMS ile bilet bilgilerini göndermeniz mümkün.

Bilet birine devredilmek istenildiğinde SMS’i o numaraya yönlendirmek yeterli oluyor. Yani isme özel bilet uygulaması yok. Bilet numarasının kaybedilmesi durumunda ise yine Biletix üzerinden girip yeni şifre alınabiliyor.

Biletix ve Turkcell, bu uygulama ile kurye teslimatı ya da gişeden bilet bastırma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Böylece yoğun ilgi gören etkinliklerde sıra bekleme sorunu ortadan kalkıyor. Ayrıca bilet bastırmamak, kağıt tasarrufu ile çevreye de katkı sağlayacak bir uygulama.

Biletim Cepte uygulamasıyla bilet alındığında her işlemde 3 TL işlem ücreti alınıyor. Tek seferde 9 bilete kadar alınabildiğinden 9 bilet için de yine 3TL ücret ödemek yeterli oluyor. Bu ücret diğer seçeneklere göre de daha hesaplı.

Turkcell, gelecekte ön ödemeli diğer işlemlerde de Biletim Cepte seçeneğini sunacağını açıkladı.

Biletim_Cepte

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.