Yaşam

2017’nin ilk yarısında en çok tercih ettiklerimiz

shopping

2017 yılı, ekonomik çalkantıların yılı oldu diyebiliriz. Peki, bu yıl boyunca en çok ne tükettik, hangi markayı, kitabı veya arabayı satın aldık? Bakalım araştırmalar tüketim alışkanlıklarımız hakkında neler söylüyor.

1.Renault’ya bindik.

Yapılan anket ve araştırmalar, yılın ilk yarısında Renault’yu tercih ettiğimizi gösteriyor.
54.947 adet araç satışı yapan Renault’u 48.786 adet ile Volkswagen takip ediyor.

,3_0mysG8GUy6xT4u7GrJDA

2.Livaneli okuduk.

Bu sene “Kürk Mantolu Madonna” okumaya ara verip başka yazarlara yöneldiğimiz bir yıl olmuşa benziyor. Ülkemizin online kitap devlerinin analizlerine göre en çok satın alınan kitap Zülfü Livaneli’nin “Elia ile Yolculuk” adlı eseri oldu. Homo Sapiens’in geçmişini yalın biçimde anlatan Noah Harari’nin “Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi” adlı eseri ise 2. sırada yer alıyor.

9674407346226

3.Apple’la konuştuk

Araştırma şirketi Strategy Analytics’e göre bu yıl ülkemizde en çok satan akıllı telefon Apple’ın iPhone 7’si oldu. Onu takip eden marka ise elbette yine Apple’a ait iPhone 7 Plus. En çok satın aldığımız 3. telefon markası ise tahminlerin aksine Oppo R9S.

58da17cda781b6018c796715

4.Spor malzemelerinde Adidas’ı tercih ettik.

Satış verilerine baktığımızda bu yıl spor ürünleri diyince aklımıza hemen Adidas’ın geldiğini görüyoruz.

adidas-superstar-2

5.Dekorlarımızı IKEA’dan seçtik.

Yılın ilk yarısında her şeyimizi kendimiz kurmaya heveslendik. Bu nedenle de mobilya olsun dekorasyon malzemeleri olsun tercih ettiğimiz ilk marka İsveçli IKEA oldu.

ikea

6.Kozmetik ürünlerimizi Gratis’ten aldık.

Anketlere göre hijyen ve kozmetik ihtiyaçlarımız için en çok Gratis’e gidiyoruz. Tabii bunda özel günlerde yaptığı dev indirimlerin de etkisi olabilir.

kozmetik-10-600x400

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler