Gezi / YemekYaşam

Ülker Golf, Maraş Dondurmasına Güveniyor

Ülker_golf_tamer_karadağlı

2003 yılında Bursa fabrikasıyla dondurma pazarına giren Ülker Golf, gerçek Maraş dondurması üretimiyle Maraş dondurma pazarında liderliği hedefliyor.

2013 sezonunda 2,2 milyar lira seviyesine ulaşan Türkiye dondurma pazarında, 2012 yılına göre %12 oranında büyüyen Ülker Golf, ambalajlı dondurma pazar payını % 24’e çıkarttı.

Şirketin yatırımlarının ve hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Ülker Golf Genel Müdürü Gökhan Aydın, Maraşım dondurmasıyla gerçek Maraş dondurması pazarını büyüteceklerini,  Maraşım’ın ev içi tüketim segmentinde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

“Gerçek Maraş dondurmasını bir dünya markası yapacağız”

Aydın, ‘Kahramanmaraş fabrikamıza 75 milyon lira yatırım yaparak 11 yıldaki toplam yatırımımızı 325 milyon liraya çıkardık. Bu fabrikada yılda 40 milyon litre dondurma üreteceğiz. Ülker Golf olarak 3 yıl içerisinde bu pazarı önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyoruz ama asıl amacımız Maraş dondurmasını tüm Türkiye’ye tattırdıktan sonra bir dünya markası yapmak’ dedi.

Ülker_golf_2

Ülker Golf’ün ihracatı 20 milyon doları aşacak

2006 yılında ilk olarak Balkan ülkelerine ihracata başlayan Ülker Golf’ün, 2014 yılı itibariyle Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde toplam 13 ülkeye 20 milyon dolarlık ihracat hacmini aşması hedefleniyor. Markanın hedefinde uluslararası dondurma liginde yerini daha da sağlamlaştırmak var.

Ürdün’de Ülker Golf yatırımı

Daha önce Suudi Arabistan ve Suriye’de dondurma üretimi yapan Ülker Golf, Ürdün’de faaliyete geçen yeni fabrikasıyla yola devam ediyor. Ülker Golf, nüfusu 8 milyon olan Ürdün’de %8 oranındaki pazar payını hızla arttırmayı hedefliyor.

Ülker Golf ‘ün uluslararası yatırım projeleri arasında Mısır da önemli bir yer tutuyor. Projenin detaylandırılmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Ülker Golf ‘ten birbirinden lezzetli dört yeni inovatif ürün

Her yaşın keyifle yiyebileceği ve kolayca ulaşabileceği inovatif ürünler sunan Ülker Golf,  Golf Maraşım’la beraber, Royal mini kuplar, Hobby Rengarenk, Metro ve Coco Star ürünlerini de bu yaz dondurma severlerin beğenisine sunuyor.

Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı ve Melek Şahin Ülker Golf için buluştu

Maraşım dondurmasının tanıtım kampanyası için ilk defa bir reklam filminde buluşan  “Çocuklar Duymasın” dizisinin sevilen karakterleri Haluk (Tamer Karadağlı), Meltem (Pınar Altuğ) ve Emine’nin (Melek Şahin) katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında Maraşım reklam filmi de ilk defa basın mensuplarıyla paylaşıldı. Film yarından itibaren televizyonda yayınlanmaya başlayacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler