ModaYaşam

Victoria’s Secret’dan 3 Boyutlu İç Çamaşırı

victorias-secret-3d

Etkileyici defile şovlarıyla tanıdığımız Victoria’s Secret’ın bu seferki defilesi ne mankenler ne de bildiğimiz iç çamaşırlarıyla gündemde. 

Victoria’s Secret dendiğinde aklımıza iç çamaşırları, en ünlü mankenlerin yer aldığı defile şovları ve birçok güzel ürün geliyor. Aslında tüm bunları düşündüğümüzde inovasyona pek de gerek yok gibi. Çünkü bir moda markası adına güzel olan her şeye sahipler.

Ama Victoria’s Secret ekibi yine de rahat durmamış ve takipçilerinin karşısına teknolojik bir yenilik ile çıkmaya karar vermişler. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen defilede manken Lindsay Ellingson’ın taşıdığı bu tasarım, aslında bildiğimiz şekilde kumaştan dikilmemiş. Tasarımın korse ve melek kanadını andıran bölümleri, özel bir plastikten 3 boyutlu olarak üretilmiş. Bu, son dönemlerde çok popüler hale gelen 3 boyutlu yazıcıların moda alanına sıçraması adına önemli bir gelişme.

victorias-secret-3d_2

Bu tasarımı aslında bir moda tasarımcısı ya da terzi hazırlamamış. Tasarımın arkasında Bradley Rothenberg adlı bir mimar var. Rothenberg birçok kar tanesi motifini bir araya getirerek bu tasarımı ortaya çıkarmış. Ardından 3 boyutlu yazıcı yardımıyla hazırlanan korse ve kanatlar, Swarowski kristalleriyle kaplanarak güzel görünmesi sağlanmış.

Elbette plastikten üretildiği için 3 boyutlu yazıcıda giysilerin tüm formlarını hazırlamak mümkün değil. Fakat gelecek farklı aksesuarların bu cihazlarla moda dünyasına kazandırıldığına şahit olabiliriz 🙂

victorias-secret-3d_3

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.