ModaSağlık / Spor

Victoria’s Secret’tan kalp ritmi ölçen sütyen

Victoria's_Secret_incredible_2

İç giyim markası Victoria’s Secret, son zamanlarda spor ve teknolojiye de merak salmış durumda. Yeni ürünleri de bu iki ilgi alanını kapsıyor.

Incredible isimli yeni spor sütyen, özel kalıbı ve kumaşı sayesinde koşu ve boks gibi yoğun aktivetelerde rahat olabilmeyi sağlıyor. Ama onu benzerlerinden ayıran kumaşın içerisinde gizlenmiş birçok elektrot barındırıyor olması. Bu elektrotlar, kalbinizden gelen ritmleri dinliyor ve harici kalp ritmi ölçere bağlanabiliyor.

Victoria's_Secret_incredible

Sensörlerin kumaş içerisinde gizlenmiş olması ekstra bir aparata ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Ancak Incredible’ın üzerinde kendi kalp ritmi ölçeri yok. Bunun için piyasadaki ürünlerden birini alıp sütyenin ön bölümüne bağlamak gerekiyor. Böylece kalp ritimlerinizi takip etmeye başlayabiliyorsunuz. Eğer kablosuz fonksiyonu olan ürünlerden birini alırsanız bu bilgileri akıllı telefonunuza aktarıp diğer spor verilerinizle birleştirebilirsiniz.

Şimdilik kulağa çok fonksiyonel gelmediği bir gerçek ancak giyilebilir teknolojide gidilecek yön burası ve gelecekte bunun gibi ‘akıllı sütyenler’ görmeye devam edeceğiz.

Victoria’s Secret Incredible’ın ABD fiyatı 75 dolar: Link

Victoria's_Secret_incredible_3

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.