Kültür / SanatTeknoloji

Wacom Cintiq artık daha büyük ve daha yetenekli

Wacom Cintiq 27QHD

Wacom, CES 2015 fuarında yeni yaratma araçları Cintiq 27QHD ve Cintiq 27QHD touch’ı tanıttı. Bu iki cihaz, Wacom’un bu zamana kadarki en iyi pen-on-screen ve renk performansına sahip olmanın yanı sıra, sanatçılara özgürce çalışabilecekleri geniş bir yüzey sunuyor.

Yeni Cintiq’ler, geniş edge-to-edge cam çalışma yüzeyi, doğal renkleri ve ergonomik yapısı ile bir serinin bir önceki üyelerinin yeteneklerini taşıyor. Onları farklılaştıran 27 inçlik ekran ise sonsuz yüzey hissi uyandırıyor.

Cintiq 27QHD’nin, ekranın veya masanın herhangi bir yerine konabilen yeni ExpressKey uzaktan kumanda, kullanıcılara özelleştirilebilir klavye kısa yollarının ve dönüştürücülerin nasıl, ne zaman ve nerede uygulanacağına dair daha fazla esneklik imkânı tanıyor. Cintiq 27QHD’ler ayrıca çeşitli stand seçenekleri sunarak sanatçının en rahat ettiği açıyla çalışmasını mümkün kılıyor.

Yeni Cintiq’leri heyecan verici kılan bir diğer özelliği ise ekran çözünürlüğü. Her iki cihaz da 27 inçlik edge-to-edge ekranlarından 2560x1440p yüksek çözünürlük sunuyor. Ekstra geniş görüntüleme açısı tasarımcıların, sanatçıların, oyun veya film geliştiricilerinin zengin, ayrıntılı, büyük ölçekli çalışmaları doğrudan ekran üzerinde yaratabilmelerini sağlıyor.

Wacom Cintiq 27QHD

Kullanıcılar, doğallık hissini arttırmak için gerçekçi bir kalem-kağıtla çalışma hissini uyandıran keçe uçlar dahil farklı kalem uçlarıyla Cintiq üzerinde çalışabiliyor.

Cintiq 27QHD kalem, çoklu dokunmatik ekran (Cintiq 27QHD touch), ekran üzeri kontroller ile Radyal menü özelliklerini bir arada sunarak iş akışlarını geliştirmeyi ve hızlandırmayı hedefliyor. Kalem performansı, bütün bir yaratıcı kalem-ekran deneyiminin kilit unsuru olmaya devam ediyor ve Cintiq’in Pro Pen ürünü kullanıcıya geleneksel bir fırça veya markör hissi yaşatıyor. Kullanıcılar Wacom kalem ve kalemin 2048 farklı basınç hassasiyeti düzeyiyle doğrudan ekran üzerinde çizim, resim, tasarım ve düzenleme yapabilir.

Laika’dan CG Doku sanatçısı Holly Webster, Cintiq 27QHD kalemin “kontrol ve netlik gücüne yaklaşan başka hiçbir ürün olmadığını” söylüyor.

Cintiq 27QHD 2200 euro, Cintiq 27QHD touch ise 2600 euro fiyat etiketiyle Cintiq 24HD modellerinin yerini alıyor. Her iki cihaz da ocak ayı ortasından itibaren raflardaki yerini alacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.