Teknoloji

Wattsu ile kombinizde yüzde 50 tasarruf sağlayın

wattsu
Yerli bir buluş olan kombi tasarruf cihazı Wattsu, kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fon toplamaya başladı. Doğalgaz faturalarından şikayet eden tüketicilerin çözüm arayışına yanıt vermeyi hedefleyen Wattsu, doğalgaz tüketiminde yüzde 57’ye kadar tasarruf sağlıyor.

Wattsu, kombileri akıllı hale getirirken, doğalgaz ve elektrik tasarrufu sağlıyor. Beework Ekibi tarafından Türkiye’de geliştirilen Wattsu Kombi Tasarruf Cihazı, günlük bazda doğalgazda yüzde 57’ye, elektrikte ise yüzde 68’e kadar tasarruf sağlıyor.

Beework tarafından 5 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda hayata geçirilen cihaz, iklimsel programlamayla hava sıcaklığına bağlı olarak evin ihtiyacı olan enerji üretimini otomatik olarak gerçekleştiriyor. Havanın ısısını algılayan Wattsu, ortam derecesinin yükseliş ya da düşüşüne göre kombinin performansını otomatik olarak ayarlıyor. Böylece evin ısısı belirlenen sevide sabitleniyor.

Üründe bulunan “start/stop” özelliği, kombide bulunan su pompasının yine cihazda bulunan ateşleme sistemine bağlı şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede evin ısıtma tesisatına dağılan sıcak suyun daha etkin kullanılırken enerji tasarrufu da sağlanıyor.

Wattsu ile kullanıcılar su sensörü takılı cihazlarda kombiyi yazlık veya kışlık ayarına alma ihtiyacı duymadan dört mevsim otomatik olarak yönetebiliyor. Üründe bulunan T1, T2, T3, T4 ve T5 programlarından evlerine en uygun olanı devreye alarak enerji kullanımını verimli hale getiriyorlar.

Arıkovanı üzerinden 200 bin TL hedefle fon kampanyasına başlayan Wattsu, şimdiye kadar 160 bin TL destek toplamış durumda. Fon kampanyasını başarıyla tamamlaması halinde cihazlar ağustos ayından itibaren kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak.

Proje hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve destek olmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler