Sosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp’i artık bilgisayardan da kullanabilirsiniz

whatsapp

Geçtiğimiz yıl 19 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, en sonunda bilgisayarlardan da kullanılabilir hale geldi. Bugün aktif edilen web.whatsapp.com sitesi, servisin Chrome web tarayıcısı üzerinden de kullanılabilmesini mümkün kılıyor.

WhatsApp’i bilgisayardan kullanırken, yine telefonunuza ihtiyaç duyuyorsunuz. Web istemcisinin çalışabilmesi için telefonunuzun internete bağlı olması şart. Uygulamanın web sürümü şu an Android, Windows Phone ve BlackBerry kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Apple iPhone’ların web istemcileriyle eşleşmesine izin vermiyor. Fakat firma sözcüsü bu özelliğin yakın bir zamanda iOS kullanıcılarına da sunulacağını belirtiyor. Büyük bir ihtimalle, şu ankinden daha farklı bir çalışma prensibi geliştirilecek veya Apple ile izinler konusunda ikili görüşmelere başlanacak.

qr kod

Anlık iletişim uygulamasını bilgisayardan kullabilmek için web.whatsapp.com adresine gidip, karşınıza çıkan QR kodu akıllı telefonunuzda yüklü olan WhatsApp’in en son sürümüne okutmanız gerekiyor.

600 milyondan fazla kullanıcısıyla WhatsApp dünyanın en büyük iletişim araçlarından biri ve sıradaki hamlesini yalnızca web sürümüyle sınırlı tutmayacak. Firma, web sürümünden daha iyi bir deneyim sunacak olan bilgisayar yazılımını da henüz bilinmeyen bir tarihte indirilmeye sunacağını açıkladı. Fakat bunun yakın bir tarihte gerçekleşeceğini tahmin etmiyoruz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.