Teknoloji

Yeni iPhone’lar 1 Kasım’da Türkiye’de

iPhone_5S_Kapak

Apple’ın Amerika’da Eylül ayında piyasaya sunduğu iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri 1 Kasım itibariyle Türkiye’de de satışa sunulacak.

Eylül ayında yapılan bir lansman ile duyurulan ve ardından Amerika ile Avrupa’nın önde gelen pazarlarında satışa sunulan Apple’ın yeni iPhone 5S ve 5C modelleri, 35 ülkede daha satışa sunulacak. Apple, yaptığı açıklamayla yeni iPhone’ların Rusya, İtalya, İspanya gibi ülkelerin arasında bulunduğu pazarlarda 25 Ekim’de, Türkiye’nin de dahil olduğu 10 pazarda ise 1 Kasım itibariyle piyasada olacağını duyurdu.

iPhone_5C_9

Yeni iPhone’lar satışa sunulduğu ilk günde toplam 9 milyon adetlik satış rakamına ulaşmıştı. Apple, bu süreçte iPhone 5S stoklarının tükendiğini de duyurmuştu. Ardından özellikle altın renkli modelde talebin fazla oluşu sebebiyle stok sıkıntıları yaşanmıştı. iPhone 5S’in satışa sunulacağı yeni ülkelerde de altın renkli iPhone 5S konusunda stok sıkıntılarının yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Yeni iPhone’ların Türkiye fiyatı hakkında bir bilgi yok. Özellikle yükselen dolar kuru sebebiyle fiyatların nasıl etkileneceği merak konusu. Bu arada iPhone’ların Türkiye’ye gelişiyle ilgili açıklamanın Amerika’dan yapıldığını da belirtelim. Apple Türkiye henüz bu konuyla ilgili bir duyuru yapmadı. Görünüşe göre Apple’ın Türkiye mağazalarının açılışı da yeni iPhone’lara yetişmeyecek.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.