MüzikTeknoloji

YouTube’dan dijital müzik servisi: Music Key

Geride bırakmak üzere olduğumuz yıl boyunca hakkında çıkan dedikoduların ardı arkası kesilmeyen YouTube’un müzik servisi, en nihayetinde resmiyete döküldü. Google’ın video portalı YouTube, müzik tutkunları için heyecan verici özelliklerle donatılmış Music Key isimli dijital müzik servisini belli ülkelerde kullanıma sundu.

Music Key, YouTube’un web ve Android (iOS sürümü de geliştiriliyor) üzerinden kullanılabiliyor. Bugün itibariyle kapalı deneme sürümü başlatılan özellik, Müzik sekmesinin altından kullanılabiliyor. Deneme sürecine katılmak için buradan kayıt olunması gerekiyor. Gel gelelim, YouTube Türkiye’den kayıt almıyor.

Music Key’de kullanıcıların zevklerinden yola çıkılarak önerilen, en çok dinlenen ve yeni çıkan şarkılar sunuluyor. Kısacası, YouTube Musick Key ile müzik arşivini kendi içerisinde yeniden yapılandırıp, müzik dinlemeyi ve yeni şarkılar keşfetmeyi kolaylaştırıyor. YouTube ayrıca, sanatçıların albümlerinin ve diskografilerinin de Music Key’de yer alacağını açıkladı.

youtube music key

Buraya kadar olan özelliklerin her birini, beş kuruş ödemeden kullanabileceksiniz. Fakat, diğer müzik akışı servislerinde olduğu gibi, Music Key’i cezbedici kılan özelliklerden yararlanmak için elinizi cebinize atmanız gerekecek. Music Key’i reklamsız kullanmak, şarkıları mobil cihazlarınızda arka planda oynatmak ve istediğiniz şarkıları internet bağlantınız olmadığında da dinlemek (Offline Mod) için aylık 10 dolar ödemeniz gerekecek. Radyo gibi sınırsız döngüde müzik oynatma özelliği de Music Key’in bir diğer dikkat çekici yanı.

Google Play Music kütüphanesini Music Key’e entegre eden Google, kullanıcılarına muazzam boyutta bir müzik arşivi sunuyor.

Şu an yalnızca ABD, İngiltere, İspanya, İtalya, Portekiz ve Finlandiya’da kullanılabilen servisin, yakın zamanda dünyanın geri kalanında da kullanıma sunulması bekleniyor. Fakat bunun ne zaman olacağına dair herhangi bir açıklama yok.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.