Gezi / YemekYaşam

Zorlu Center’da Bir “New Yorker” : Morini

Obama’nın favori şefi Michael White İstanbul’a “Morini” ile geliyor. New York’un önde gelen restoran gruplarından AltaMarea Group’u, Merrill Lynch’in eski başkanı Ahmass Fakahany  ile birlikte kuran Michael White, eşsiz yemeklerini İstanbul’la tanıştırmaya hazırlanıyor.

Ahmass_Fakahany_ve_Michael_White

Esquire dergisi tarafından da New York’un en etkili Şef’lerinden seçilen Michael White İtalyan mutfağının en iyi uygulayıcıları arasında yer alıyor. Yarattığı lezzetlerle tüm dünyayı peşinden koşturan Michael White’in yemeklerine hayır diyemeyen ünlüler arasında Catherine Zeta Jones, Brad Pitt, Angelina Jolie ve  Heidi Klum ilk akla gelenler.

Dekorasyonundan, servis kalitesine, bar programından, üniformalarına kadar New York ruhunu Zorlu Center’a taşımayı hedefleyen Morini, New York’lu ünlülerin Michael White favorilerini de menüsüne taşıyor.  Morini’nin heyecanla beklenen menüsünde Sarah Jessica Parker’in favori makarnası, Heidi Klum’un vazgeçemediği levreği, stil ikonu Alexa Chung’in kokteylleri de yer alıyor.

Yemek ve eğlence alanında şu an dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen Morini’yi Türkiye’ye kazandıran isimler ise, Başak Soykan, Yaprak S. Baltacı ve Aslı Sayar. Farklı sektörlerde yöneticilik kariyerlerinin ardından AltaMarea ile ortak kurdukları İstanbul Restaurant Venture şirketiyle sektörde yeniliklere imza atmayı hedefliyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.